KLIKKAA TÄSTÄ ALUECUP-SIVULLE

Yhteydenotto

VALO, Yhdistysten hyvä hallintotapa -suositus:

http://www.sport.fi/kirjasto/teos/yhdistysten-hyva-hallintotapa-suositus

 

Suomen Taitoluisteluliiton (STLL) jäsenseurat on jaettu maantieteellisesti seitsemäksi eri alueeksi.

 

Uudenmaan alueeseen kuuluvat taitoluisteluseurat:

           
Hyvinkään Taitoluistelijat ry, HyTLHyvinkää         
Ice Team Raseborg rf, Ice TeamRaasepori         
Järvenpään Taitoluistelijat ry, JTLJärvenpää         
Keravan Luistinseura ry, KeLSKerava         
Keski-Uudenmaan Muodostelmaluistelijat ry, KeMuKerava         
Kirkkonummen Taitoluisteluklubi ry, KTKKirkkonummi         
Lohjan Kisaveikot/Taitoluistelu, LoKV-TaitoLohja         
Lohjan Taitoluistelijat ryLohja         
Mäntsälän Jäätaiturit ry, MJTMäntsälä         
Nurmijärven Taitoluistelijat, NTLKlaukkala         
Tuusulan Luistelijat ry, TLTuusula         
Vihdin Taitoluistelijat ry, VTLNummela, Vihti         

 

Muut alueet ovat:

Alueiden tärkeimmät tehtävät:

  1. Kilpailutoiminnan koordinointi
  2. Verkostoitumisen vahvistaminen
  3. Koulutustoiminnan aktivointi
  4. Testitoiminnan edistäminen (yksinluistelun perus- ja elementtitestijärjestelmä)

STLL tiedottaa

SÄHKÄRI helmikuu 2017

4.9.2016
Suomen Taitoluisteluliiton kuukausittainen seurakirje.

PÄIVITETTY 15.8 Yksin- ja 1.8 Muodostelmaluistelun kilpailusääntömuutokset

31.8.2016
- lisätty muodostelmaluistelun kilpailuvaatimukset 1.8.2016, muutettu/korjattu yksinluistelun kilpailuvaatimuksia 15.8.2016

Ice Skating Tour feat. Koko Suomi Luistelee

ONNITTELUT KAIKILLE 2017 STLL UA aluemestareille!

Mestarimme 2017 ovat:

ISU arvioitavat sarjat:

A SILMUT:

Angelina Morozyuk, VTL

DEBYTANTIT:

Venla Saneri, NTL

NOVIISIT:

Laura Holmberg, KELS

Leevi Nevalainen, KELS

JUNIORIT:

Niini Toivola, TL

Aaron Hirsimäki, KELS

SM-NOVIISIT:

Emmi Niskanen, JTL

SM-JUNIORIT:

Iida Tonteri, JTL

Muodostelmaluistelu:

TULOKKAAT:

Team Ice Flakes, JTL

Tähtiarvioitavat sarjat:

TINTIT:

Saana KantinkoskI, HyTL

Romulus Peltonen, KeLS 

MINIT:

Joanda Luong, KeLS

Matias Heinonen, KeLS

ALUESILMUT:

Aino Männistö, VTL

Leevi Koskinen, JTL

SILMU B:

Aada Jäkälä, MJT

ALUEDEDYTANTIT:

Iida Vehmas, VTL

ALUENOVIISIT:

Emilia Järvinen, NTL

ALUEJUNIORIT:

Anni Purhonen, KeLS

TAITAJAT ei Axel, 2005 tai nuor. tytöt

Kiia Vapanniemi, HyTL

TAITAJAT ei Axel 2004 tai vanh.

Laura Vartiala, TL

 

tulokset:

ISU arvioitavat sarjat

TÄHTI arvioitavat sarjat